Módszerem – Voyage of Self-Discovery

A Voyage of Self-Discovery módszer közel 15 évnyi önismereti munka tapasztalatát ötvözi magában és állítja a nőt a középpontjába. Egyik alappillére az aktív és értő figyelem, az a biztonságos légkör, ami lehetőséget nyújt a nőknek, hogy felfedezzék személyiségük rejtett részeit, megismerjék és kapcsolódjanak valós énjükhöz és fejlődjenek. Hitvallásom, hogy önmagunkra rátalálva gyógyulnak a testi-lelki sérülések, tudatosulnak a hozott minták, megfogalmazódnak azok a kérdések, amik a személyiségfejlődést serkentik és megkezdődik a személyiség kivirágzása.

Az ülések során facilitátorként kérdéseket teszek fel, amik támogatnak a téged fogalkoztató témák megválaszolásában.

Amennyiben az első beszélgetéskor úgy döntünk, együtt szeretnénk működni, a következő alapvetések mentén fogunk haladni.

  1. Célmeghatározás: Világos, elérhető célok meghatározása.
  2. Erősségek és erőforrások: A fejlődéshez szükséges erősségek és érőforrások feltérképezése.
  3. Pozitív nyelvhasználat: Pozitív és előremutató nyelvezet használata a bizalommal teli légkör megalapozására és fenntartására, valamint a motiváció felkeltése és fenntartásának érdekében.
  4. Cselekvésközpontúság: Konkrét cselekvések és lépések ösztönzése a célok elérése érdekében.
  5. Visszajelzés és reflexió: Konstruktív visszajelzés nyújtása, valamint a folyamatos fejlődés érdekében a reflektív gondolkodás elősegítése.
  6. Együttműködés: Együttműködés a megoldások és stratégiák közös kialakítása érdekében.

„Képzeld el, hogy a problémád megoldódott, merre indulnál ebből a helyzetből?

  • Mindig szem előtt tartjuk, hogy a különböző témák kidolgozása nem feltétlenül kapcsolódik problémához, konfliktushoz.
  • Saját életednek te vagy a szakértője, ideális esetben te vagy az, aki meghatározza az általad preferált jövőt és az ahhoz vezető utat.
  • Ami jól működik az életedben, azt nem kell megváltoztatni. Ami jó, azt ne akarjuk megjavítani.
  • Ha valami nem működik, csinálj mást. Ugyanannak a kérdésnek a boncolgatása, konfliktusnak az elemzése nem vezet fejlődéshez. Érdemes a fókuszunkat más irányba helyezni, ezzel lehetőséget adni magunknak az új lehetőségek, megoldások felfedezésére.

Az egyetlen személy, akihez képest fejlődhetsz, az az ember, aki tegnap voltál.

Az én “szerepem”, hogy kérdéseimmel, odafigyelésemmel és az általam ismert eszköztárból válogatva támogassalak téged azokon a területeken, amelyek számodra fontosak. A hangsúly azon van, “ami számodra fontos”.

Valaki lefutja a maratont minden évben, másvalaki átússza a Balatont, vagy remek szakács, nyelveket beszél, vagy éppen csodálatos képeket fest, mások sálakat kötnek.

Amennyiben hajlamos vagy magadat másokhoz hasonlítani, egy idő után csalódottá válhatsz, amennyiben nem érted el azt, amit mások. “Nekik megvan az, ami nekem nincs.”Amikor úgy látod, valaki “jobb” nálad, az abból fakad, hogy csak egy részét látod az életüknek, személyiségüknek.

Az összehasonlítás fiatalkorunkban szinte észrevétlenül történik. Az idő előrehaladtával azonban mind a magánéletünkben, mind pedig szakmai téren egyéni tapasztalásokra teszünk szert és ezek birtokában formálódik személyiségünk, válunk igazán egyedivé.

Abban támogatlak, hogy fordulj önmagad felé, fogalmazz meg kérdéseket, amelyek a fejlődésedben inspirálnak.

Miben vagy másabb, jobb, több, elfogadhatóbb önmagad számára a tegnapi énedhez képest.